Szkło kontaktowe
Poszukiwacze
25.05| Posłowie poza stanowieniem prawa zajmują się... 

Zły czas
25.05| Minister Joanna Mucha roni dobrą minę do...... 

Komentarz muzyczny
25.05| Jak co piątek - muzyczne podsumownaie tygodnia... 

Bez hamulców
25.05| Jan Tomaszewski osamotniony, ale dumny. 

Dopadnięty
25.05| Grzegorz Schetyna zaniemógł. 

Kręci się
25.05| Trener Franciszek Smuda pod czujnym okiem... 

Nowe wideo
"Mucha to ministra kompromitacja"
27.05 | - To jest ministra kompromitacja - skomentował... 

Towarowy wjechał w osobowy
27.05 | Kolejarze ustalają przyczyny porannego wypadku... 

Pierwsze otwarcie prywatnej kapsuły
27.05 | Astronauci z międzynarodowej stacji kosmicznej... 

Polskie propozycje gadżetów na Euro
27.05 | Klaskaczki, naganiaczki, trąby, trąbki i... 

Nowy, wielki, rosyjski projekt
27.05 | Nowa Moskwa - wielki projekt administracyjny... 

Beyonce nie pomogła
27.05 | Sensacja w X-Factorze. Uznawana za faworytkę do... 

Polka w Belgii nie straciła seta
27.05 | To jest dobry trening przed Wielkim Szlemem.... 

Fakty
Być, albo nie być
26.05 | Sprawdzian mocy, czyli piłkarski test przed... 

Wypadek autokaru
26.05 | Rozbity autokar w rowie, kilkanaście osób w... 

Wstyd w Watykanie
26.05 | Papież jest zrozpaczony, a Watykan ma problem.... 

Zatrzymani w kadrze
26.05 | Teraz sposób na złodzieja - kradzież na filmie,... 

Okiem maszynisty
26.05 | Niesamowite zdjęcia z kabiny pociągu, a na nich... 

Na wagę życia
26.05 | Teraz eksperyment na wagę życia i pacjenci pod... 

 
22:00, 01.04.2008 /TVN24, PAP

"PiS od dziś nie będzie już takie jak dawniej"

POLITYCY KOMENTUJĄ GŁOSOWANIE NAD TRAKTATEM

TVN24
- Wtorek był ważnym dniem dla Polski i to z kilku powodów - zgodzili się goście Magazynu 24 godziny. Różnili się "tylko" w kwestii jakie to powody. - Po pierwsze jesteśmy bliżej Traktatu, po drugie rozpada się PiS - mówił poseł PO Kazimierz Kutz. - Jeśli chodzi o Traktat to zgoda, ale o rozłamie mówić nie można. PiS jest silniejszy po głosowaniu - odpowiadali politycy tej partii.
Paweł Poncyljusz: w PiS-ie jest miejsce dla wszystkich
- Ja myślę, że to był bardzo dobry dzień dla Polski. Było też wyjątkowo, bo "patronem" dzisiejszej dyskusji został papież. Dla mnie ważne jest to, że we wtorek nastąpił krach po prawej stronie. PiS się podzielił. Cieszę się, bo to jest dzień dużego skoku. Będę teraz z wielkim zainteresowaniem patrzył na tę stronę sceny politycznej - mówił w Magazynie "24 godziny" Kazimierz Kutz.

Poseł PO podkreślał też, że "bracia Kaczyńscy w końcu zostali spuszczeni ze smyczy ojca Rydzyka i to bezpowrotnie".

Girzyński: PiS nie jest bliskie rozpadu, to przedwczesna radość

Wypowiedź parlamentarzysty PO zdenerwowała Zbigniewa Girzyńskiego, jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy głosowali przeciwko ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego z PiS. - Jeżeli dla pana posła Kutza ten dzień jest ważny nie dlatego, że zgodzono się w istotnej sprawie, tylko dlatego, że PiS się rozpada, to muszę pana zmartwić. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która wiele dobrego zrobiła i jeszcze wiele zrobi. Nie ma żadnego rozłamu – przekonywał poseł, który był w grupie 56 parlamentarzystów, głosujących we wtorek przeciwko ustawie ratyfikacyjnej.

      Każdy mógł głosować w zgodzie z własnym sumieniem. Dlatego PiS wychodzi z tego głosowania wzmocniony. Za nami ważny dzień.      
Zbigniew Girzyński, poseł PiS (głosował przeciwko Traktatowi)
Posła Girzyńskiego wspierał jego partyjny kolega Paweł Poncyliusz: - Odnieśliśmy świetny efekt. Każdy mógł głosować w zgodzie z własnym sumieniem. Dlatego PiS wychodzi z tego głosowania wzmocniony. Za nami ważny dzień - mówił.

Poseł PiS nie uważa też, że wtorkowe - ostre - wypowiedzi o. Rydzyka pod adresem posłów PiS, którzy zagłosowali za ratyfikacją Traktatu "nie świadczą wcale o końcu sojuszu z Radiem Maryja". - Dziś padają pewne słowa w afekcie. Za kilka dni będzie można mówić o tym spokojniej - przekonywał Poncyliusz.

Nowa partia na prawicy?

Zawisza: Zmilitaryzowany model partii musiał ustąpić
Ale według byłego posła PiS-u Artura Zawiszy (opuścił to ugrupowanie w zeszłym roku, gdy partia odmówiła poparcia całkowitego zakazu aborcji, razem z Markiem Jurkiem założyli dziś Prawicę Rzeczpospolitej) rzeczywiście dzień głosowania nad Traktatem był też ważnym dniem dla samego PiS-u. - Okazało się, że zmilitaryzowany model partii politycznej musiał ustąpić. Dzisiaj zobaczyliśmy, że różne myśli kiełkują w głowach posłów Prawa i Sprawiedliwości, bo już nie ufają tak swojemu przywódcy jak dawniej - mówił były poseł.

      Zmilitaryzowany model partii politycznej musiał ustąpić. [...] Różne myśli kiełkują w głowach posłów Prawa i Sprawiedliwości, bo już nie ufają tak swojemu przywódcy jak dawniej.      
Artur Zawisza, dawniej PiS, dziś Prawica Rzeczpospolitej
Co dalej z PiS-em? Kazimierz Kutz miał jedną scenariusz: - Myślę, że szybko ukształtuje się nowa formacja prawicowa z czystym liderem. Myślę tu o Marku Jurku. Od dnia dzisiejszego PiS to już zupełnie inna partia.

Ale poseł Girzyński bronił swojego zdania: - Ceniłem sobie pana reżyserię filmową, ale ta polityczna jest daleka od rzeczywistości. Podobnie rzecz się ma z obsadą ról - denerwował się parlamentarzysta.

Tusk: To dobry znak

Wcześniej, tuż po głosowaniu nad projektem ustawy ratyfikacyjnej w Sejmie, premier Tusk wyraził nadzieję, że wyniki ("za" 384, "przeciw" 56, "wstrzymujących się" 12) okażą się "dobrym znakiem na środę". Wtedy to bowiem nad ustawą głosować mają senatorowie.

- Moją radość chowam jeszcze trochę, bo w środę w Senacie też nas czeka poważna debata. Jeśli będzie taka potrzeba, będę starał się przekonać wątpiących senatorów do sensu ratyfikowania Traktatu - mówił szef rządu, który zapowiedział, że pojawi się w Senacie około godziny 9:00.

Prezes PiS: Odpowiadał mi język Tuska

Mimo, że z 56 przeciwników rządowego projektu ustawy ratyfikacyjnej i 12 "wstrzymujących się" wszyscy to członkowie Prawa i Sprawiedliwości, szef partii mówił po głosowaniu, że "wszystko miało być tak, jak było".

- Trafiliśmy co do jednego oczka, według naszych przewidywań miało być tak jak było - 68 łącznie przeciw, albo wstrzymujących, reszta za - mówił. Jarosław Kaczyński komplementował też język wystąpienia Donalda Tuska. - Dzisiejszy język premiera bardzo mi odpowiadał. Czy to jest zapowiedź w ogóle zmiany języka politycznego przez PO, bo tam był problem, a nie w nas, tego jednak nie wiem. Zawsze trzeba być jednak optymistą - dodawał.
Komorowski: Prezydent wie co ma robić


Komorowski: Mamy wystarczająco dużo powodów do radości

Do dziennikarzy przemówił też marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który przyznał, że "jego radość byłaby podwójnie większa, gdyby była jedność polskiego parlamentu", ale, jak ocenił, "po kłopotach" jest to świetny wynik, jeżeli chodzi o "odbudowę opinii o Polsce i polskim parlamencie jako o miejscu gdzie rządzi nie polityka, a logika". - Jest wystarczająca ilość powodów do radości i jeśli chodzi o ratyfikację Traktatu z Lizbony chyba możemy być spokojni.

Marszałek liczy też, że "proces ratyfikacji zakończy się pomyślnie pod koniec roku". - Unia Europejska wyznaczyła termin, na który zgodził się pan prezydent w Brukseli, że do końca 2008 roku powinien zakończyć się proces ratyfikacji. Wydaje mi się, że nie należy zakładać, ani podpowiadać prezydentowi opieszałości w podpisywaniu dokumentów, które sam wynegocjował - mówił. Składając podpis pod ustawą ratyfikacyjną, Komorowski podziękował wszystkim klubom parlamentarnym, wicemarszałkom i współpracownikom.
"To dobry Traktat dla Polski"
- Mam nadzieję, że wszyscy czujemy wspólną satysfakcję - powiedział.

"Dzisiaj wygraliśmy wszyscy"

O zwycięstwie mówili też politycy lewizy. Tadeusz Iwiński z LiD podkreślał, że jest "to jest Traktat bardzo korzystny dla Polski". - Mogę powiedzieć tylko jedno:
Dr Migdalski: prezes Kaczyński był na musiku
"per aspera ad astra", czyli "przez ciernie do gwiazd". Wielu jest ojców tego sukcesu. Zawsze tak jest. Tylko porażki są sierotami. Najważniejsze jednak, że to dobra decyzja dla naszego kraju - mówił poseł Lewicy i Demokratów.

Iwiński zwracał też uwagę na dużą frekwencję w Sejmie podczas głosowania, ujawniając jednocześnie, że sam był "oczywiście za ustawą, ale przeciw uchwale", która zdaniem parlamentarzysty była niczym więcej jak tylko ceną jaką rząd zapłacił za poparcie PiS-u.

Eksperci: PiS jest rozbity, ale prezydent - silny

- PiS w dyskusji o traktacie pokazał, jak bardzo jest niespójny - powiedziała w Magazynie 24 Godziny profesor Lena Kolarska - Bobińska z Instytutu Spraw Społecznych. Jej zdaniem, przed Jarosławem Kaczyńskim stoi teraz wyzwanie decyzji o tym, jaka będzie teraz linia przewodnia partii.

- Prezes Kaczyński był na musiku, bo alternatywą dla przyjęcia traktatu było albo referendum, albo wcześniejsze wybory, co spowodowałoby całkowicie rozbicie Prawa i Sprawiedliwości - dodał dr Marek Migdalski.

Prof. Kolarska- Bobińska: PiS pokazał, jak bardzo jest rozbity
- Prezydent osiągnął efekt wzmocnienia swojego brata - twierdzi dr Migdalski. Jak powiedział, prezydent odegrał rolę, która się Polakom podoba. Prof. Kolarska Bobińska jest podobnego zdania. - Prezydent rzeczywiście odegrał rolę mediatora - uważa. Podkreśla jednak, że nie wiadomo, co zapamięta opinia publiczna: czy ostatni moment zgody, czy wcześniejszy spór i kontrowersyjne orędzie. - Notowania prezydenta są niskie, jeżeli Lech Kaczyński myśli o reelekcji, to teraz jest ostatni moment, żeby walczyć o zmianę formuły prezydentury - zaznacza dr Migdalski. Jak dodaje jednak, prezydent powinien się kierować przede wszystkim tym, co myślą Polacy.

ŁOs//tr
Dodaj do:
"PiS od dziś nie będzie już takie jak dawniej"http://www.tvn24.pl/12690,1544446,,,pis-od-dzis-nie-bedzie-juz-takie-jak-dawniej,wiadomosc.html
Powiadom znajomego
Podyskutuj (169)
02.04.2008 | ~nataMyślę, że PiS dużo zyska jeżeli odejdą z partii
oszołomy rydzykowe. To, że Kaczyńscy ulegali we wszystkim ...

Pozostałe informacje

Kilkaset godzin tunningu
i mogą się pochwalić

17:44

VII EDYCJA TRUCK AND BUS SHOW 2012 W BYDGOSZCZY

Kilkaset godzin tunningu <br>i mogą się pochwalić
VII zlot "Truck and Bus Show 2012" w Bydgoszczy to okazja, by zobaczyć przerobione, przemalowane i stuningowane auta ciężarowe....czytaj dalej »

Po zderzeniu pociągów minister rozważa monitoring

17:21

OSTRÓW WLKP.: TOWAROWY WJECHAŁ W OSOBOWY

Po zderzeniu pociągów minister rozważa monitoring
Kolejarze ustalają przyczyny porannego wypadku na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na jednym z peronów zderzyły się dwa...czytaj dalej »
 

Dokąd Polacy pojadą na urlop? Tam, gdzie dobra kawa

16:47

tvnmeteo.pl - DANE INSTYTUTU TURYSTYKI

Dokąd Polacy pojadą na urlop? Tam, gdzie dobra kawa
Przed nami lato i czas decyzji - dokąd pojechać na urlop. TVN24 sprawdziła, gdzie najchętniej Polacy spędzają zagraniczne...czytaj dalej »
16:32

SKĄD CZERWONA KARTKA OD PARTII DLA TOMASZEWSKIEGO?

"Bo wielokrotnie mówił, że nie będzie dopingował"

"Bo wielokrotnie mówił, że nie będzie dopingował"

Rzecznik dyscyplinarny KP PiS Marek Suski przyznaje, że propozycja rodzaju kary dla Jana Tomaszewskiego wyszła od niego. Poseł i...czytaj dalej »
 

Jezdnia zapadła się na dwa metry. "Wyrwa się powiększa"

15:47

Kontakt 24 - UTRUDNIENIA W RUCHU W STOLICY

Jezdnia zapadła się na dwa metry. "Wyrwa się powiększa"
Na rondzie Daszyńskiego, tuż przy płocie budowy metra, zapadła się jezdnia. Ulica Towarowa jest nieprzejezdna.czytaj dalej »
 

Tomaszewski przeprasza, ale zdania nie zmienia

15:20

POSEŁ ZAWIESZONY W PRAWACH CZŁONKA PIS

Tomaszewski przeprasza, ale zdania nie zmienia
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Tomaszewski został na miesiąc zawieszony w prawach członka klubu tej partii i ukarany naganą -...czytaj dalej »
 
12:56

W "KAWIE NA ŁAWĘ" O MINISTER MUSZE I ROSJANACH W BRISTOLU

"Zobaczycie, że 10 czerwca Rosjanie wyjdą ze zniczami"

"Zobaczycie, że 10 czerwca Rosjanie wyjdą ze zniczami"

- To jest ministra kompromitacja - skomentował w "Kawie na ławę" Zbigniew Girzyński z PiS pracę Joanny Muchy jako minister sportu...czytaj dalej »
 

Pożar w zabytkowej tkalni

07:36

Kontakt 24 - BUDYNEK BYŁ OPUSZCZONY

Pożar w zabytkowej tkalni
21 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł w sobotę wieczorem na terenie dawnej fabryki Uniontexu w Łodzi....czytaj dalej »
 
26-05-2012

Kontakt 24 - DOSZŁO DO PRZEPYCHANEK

"Zostaw go!". Gorąco na Marszu Wolnych Konopii

"Zostaw go!". Gorąco na Marszu Wolnych Konopii

"Zostaw go!" - krzyczeli zgromadzeni na Marszu Wolnych Konopii do policjantów, którzy usiłowali wyprowadzić z tłumu jednego z...czytaj dalej »
 
26-05-2012

tvnwarszawa.pl - "ŚCIĄGNĄŁ CHMURĘ" NA MARSZU WOLNEJ KONOPII

Palikot publicznie zapalił jointa

Palikot publicznie zapalił jointa

Janusz Palikot zapalił skręta na Marszu Wolnej Konopii. Tłum skandował: "Dajcie buszka dla Januszka". - Długo nie trzeba było go...czytaj dalej »
 
26-05-2012

Kontakt 24 - SPŁONĘŁO MIESZKANIE NA WARSZAWSKIM BRÓDNIE

Pożar w wieżowcu

Pożar w wieżowcu

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar mieszkania na warszawskim Bródnie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścili w naszym...czytaj dalej »
 

Może padać w całym kraju

26-05-2012

tvnmeteo.pl - PROGNOZA NA NOC I NIEDZIELĘ

Może padać w całym kraju
Nocą czekają nas przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy i zachodzie Polski. Dodatkowo powieje z prędkością do 40 km/h i...czytaj dalej »
 

Zderzenie z autokarem.
Zabity, ponad 20 rannych

26-05-2012

WYPADEK W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

Zderzenie z autokarem. <BR> Zabity, ponad 20 rannych
Jedna osoba zginęła, a ponad 20 zostało rannych w wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Jasienica w woj....czytaj dalej »
 
26-05-2012

SPÓR O UDZIAŁ WAŁĘSY W OBCHODACH ROCZNICY SIERPNIA '80

"Wałęsa w orbicie kosmicznej fruwa"

"Wałęsa w orbicie kosmicznej fruwa"

- Lech Wałęsa stracił kontakt z rzeczywistością. Żałujemy, że w orbicie kosmicznej fruwa - tak Ryszard Czarnecki (PiS) "Faktach...czytaj dalej »
 

Wydobyli ostatnie ciało
spod zawalonej ściany

26-05-2012

TRZEJ MĘŻCZYŹNI NIE ŻYJĄ

Wydobyli ostatnie ciało <BR>spod zawalonej ściany
Strażakom udało się wydobyć ciała trzech mężczyzn, przygniecionych w sobotę rano przez zawaloną ścianę w miejscowości Hutki koło...czytaj dalej »
 
26-05-2012

ZIELONE ŚWIĄTKI

Tej niedzieli sklepy zamknięte

Tej niedzieli sklepy zamknięte

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś zakupów na niedzielny obiad - to ostatnia szansa. W związku ze świętem Zesłania Ducha Świętego jutro...czytaj dalej »
 

Widowiskowy spektakl wysokich lotów

26-05-2012

FESTYN LOTNICZY W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Widowiskowy spektakl wysokich lotów
Śmigłowce polskich sił powietrznych, cywilne akrobacje szybowców i samolotów, a także pokazy balonowe - to tylko niektóre z...czytaj dalej »
 

"Lepiej mieć TV Trwam
w eterze, niż na ulicach"

26-05-2012

OPOZYCJA O DECYZJI SĄDU WS. TV TRWAM

"Lepiej mieć TV Trwam <BR>w eterze, niż na ulicach"
Opozycja krytykuje wyrok sądu, który oddalił skargę na odmowną decyzję KRRiT ws. miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Oprócz...czytaj dalej »
 

Na A2 da się już poszaleć. 208 km/h motocyklem

26-05-2012

tvnwarszawa.pl - PIRAT NA DWÓCH KÓŁKACH

Na A2 da się już poszaleć. 208 km/h motocyklem
Na właśnie otwartym odcinku autostrady A2 już szaleją motocykliści. Policjanci zatrzymali nocą pirata, który dopuszczalną...czytaj dalej »
 

Paralotniarz wpadł do Odry. Nie przeżył upadku

26-05-2012

Kontakt 24 - WYPADEK KOŁO GŁOGOWA

Paralotniarz wpadł do Odry. Nie przeżył upadku
Nie udało się uratować paralotniarza, który w czasie awaryjnego lądowania wpadł do Odry. Mimo trwającej do południa reanimacji...czytaj dalej »
 
 
Informacje dnia
Najnowsze
tc1_tabbar_01
Najważniejsze
tc0_tabbar_01
Najpopularniejsze
tc2_tabbar_01
Sport
czytaj więcej z kategorii: sport »
Biznes
Kursy walut  
USD/PLN0.0000-
EUR/PLN0.0000-
CHF/PLN0.0000-
EUR/USD0.0000-
Notowania
mWIG402245.61-0.29%
WIG36860.7+0.02%
WIG202037.18+0.07%
czytaj więcej z kategorii: biznes »
XTB
Dane dostarcza www.xtb.pl
Świat
czytaj więcej z kategorii: Świat »
Meteo
Kultura
czytaj więcej z kategorii: kultura »
Michałki
czytaj więcej z kategorii: michałki »
Magazyny

FAKTY PO FAKTACH

„Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne...
czytaj dalej »

KROPKA NAD I

„Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka...
czytaj dalej »

POLSKA I ŚWIAT

Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze...
czytaj dalej »

FAKTY LUDZIE PIENIĄDZE

Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda.
czytaj dalej »

PROSTO Z POLSKI

Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy...
czytaj dalej »

JEDEN NA JEDEN

"Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.

Dziennikarz...
czytaj dalej »

SUKCES PISANY SZMINKĄ

Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na...
czytaj dalej »

INNY PUNKT WIDZENIA

Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki...
czytaj dalej »

SZKŁO KONTAKTOWE

Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia.
czytaj dalej »