| | Tagi: kolarstwo, doping18:55, 06.02.2012 /tvn24.pl TAK HISZPAN SPADAŁ Z KOLARSKIEGO SZCZYTUDoping i kara. 565 dni Contadora do piekła- Panu Contadorowi już dziękujemy - legenda polskich dwóch kółek Czesław Lang przyłapanego na dopingu Hiszpana pożegnał bez żalu. Żałuje jedynie, że tak długo czekano na karę. Dokładnie 565 dni. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zdyskwalifikował Alberto Contadora. Hiszpan stracił dziesięć zwycięstw i dobre imię. Swoją drogę na kolarski szczyt Contador zaczynał w Polsce. W 2003 r. podczas Tour de Pologne najszybciej pokonał górską czasówkę do Karpacza. Do dziś do Hiszpana należy rekord podjazdu na Orlinek. W Lozannie zakończyła się trwająca 565 dni sprawa dopingu Alberto... czytaj więcej »
Polski wyścig okazał się dla niego katapultą do sukcesów na arenie międzynarodowej. Urodzony w Madrycie kolarz z czasem stał się numerem jeden szos.
Trzykrotnie wygrał legendarny Tour de France, dwa razy okazał się najlepszy w Giro d'Italia. Zwyciężał także na mecie Vuelta Espana.
Podejrzana wołowina
Pogrążył go clenbuterol. To stymulant wspomagający odchudzanie i budowę masy mięśniowej. U Contadora wykryto go w trakcie Tour de France w 2010 roku. Kolarz odpierał zarzuty. Tłumaczył, że za wszystkim stoi... skażona wołowina. Nigdy nie przyznał się do winy. Bronił go nawet premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero. Bezskutecznie.
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie w poniedziałek zdyskwalifikował "Księgowego" na dwa lata. Za stosowanie dopingu podczas TdF w 2010 r. stracił zwycięstwo w tym wyścigu oraz dziesięć innych odniesionych w kolejnym roku.
Straci igrzyska i być może miliony
Nie będzie mógł startować do 5 sierpnia 2012 roku. To oznacza, że przejdzie mu obok nosa kolejna Wielka Pętla oraz start w igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Jakby tego było mało, Hiszpanowi grozi potężna kara finansowa. Międzynarodowa Unia Kolarska domaga się od niego 2,5 mln euro odszkodowania. Poniedziałkowej decyzji Trybunału nie skomentował.
DROGA CONTADORA DO KOLARSKIEGO PIEKŁA: ROK 2010 21 lipca - Contador poddaje się kontrolom antydopingowym w czasie Tour de France 25 lipca - Hiszpan po raz trzeci wygrywa TdF 3 sierpnia - trafia do duńskiej ekipy Sungard-Saxo Bank 24 sierpnia - Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przekazuje kolarzowi informację, że znaleziono w jego organizmie zabronioną substancję 30 września - UCI stosuje środek zapobiegawczy i zawiesza Contadora. Ten odpiera zarzuty. - To wina skażonej żywności - utrzymywał 1 października - francuski L'Equipe publikuje raporty, zgodnie z którymi w moczu kolarza odnaleziono plastyfikatorów, czyli składników plastikowych torebek służących do przechowywania krwi. Mają świadczyć o dokonaniu transfuzji krwi. Contador nie przyznaje się 13 października - Światowa Agencja Antydopingowa przyznaje, że obecność plastyfikatorów nie wystarcza, aby udowodnić Hiszpanowi transfuzję krwi 8 listopada - UCI wzywa hiszpańską federację kolarską do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika
ROK 2011 26 stycznia - Hiszpańscy działacze zaproponowali kolarzowi roczną karę dyskwalifikacji 28 stycznia - Contador odrzuca propozycję. Odpowiada: - Będę bronił swojej niewinności do samego końca 10 lutego - głos w sprawie zabrał premier Jose Luis Rodriguez Zapatero. Powiedział, że "nie ma żadnego prawnego powodu", aby ukarać Contadora 15 lutego - hiszpańska federacja uniewinniła kolarza 24 marca - UCI odwołała się do Trybunału Arbitrażowego od tej decyzji 31 maja - TA planuje posiedzenie na 1-3 sierpnia. To oznacza, że Hiszpan może pojechać w Tour de France 24 lipca - zawodnik kończy Wielką Pętlę na 5. miejscu 21 listopada - Trybunał zajmuje się sprawą
ROK 2012 16 stycznia - Trybunał wstrzymuje się z wydaniem werdyktu do lutego 6 lutego - Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu kończy sprawę. Zdyskwalifikował Hiszpana na dwa lata
klasyfikacja generalna Tour de France 2010 2. etap Dookoła Murcji 3. etap Dookoła Murcji klasyfikacja generalna Dookoła Murcji 3. etap Dookoła Katalonii klasyfikacja generalna Dookoła Katalonii 4. etap Dookoła Kastylii i Leon 9. etap Giro d'Italia 16. etap Giro d'Italia klasyfikacja generalna Giro d'Italia Zwycięstwa Contadora anulowane przez Trybunał Arbitrażowy
twisDoping i kara. 565 dni Contadora do piekłahttp://www.tvn24.pl/0,1733931,0,1,doping-i-kara-565-dni-contadora-do-piekla,wiadomosc.html
06.02.2012 | ~BabaDo Czesława!A Ty Langu lepiej pilnuj aby widzowie płacili abonament ...
Pozostałe informacje 07:02 DWIE OSOBY RANNEW niedzielę rano na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim zderzyły się dwa pociągi. Cztery osoby zostały ranne.czytaj dalej »
06:57 120 MLN LUDZI OBEJRZAŁO KONCERT W BAKUPiosenkarka Loreen ze Szwecji zwyciężyła w finale 57. edycji Eurowizji, który zakończył się w sobotę późnym wieczorem w stolicy...czytaj dalej »
26-05-2012 SPRAWDŹ WYNIKI SPOTKAŃ TOWARZYSKICHNasi rywale grupowi na Euro 2012 - Czesi - najpierw ogłosili w sobotę, że trener Michal Bilek przedłużył kontrakt do 2014 roku, a...czytaj dalej »
26-05-2012 Kontakt 24 - DOSZŁO DO PRZEPYCHANEK"Zostaw go!" - krzyczeli zgromadzeni na Marszu Wolnych Konopii do policjantów, którzy usiłowali wyprowadzić z tłumu jednego z...czytaj dalej »
26-05-2012 PIŁKARZE PO MECZU ZE SŁOWACJĄ- Wiele osób mówiło, że nie będę w stanie zagrać na Euro. Udowodniłem im, że byli w błędzie - powiedział bohater meczu ze...czytaj dalej »
26-05-2012 REKORDOWY DZIEŃ NA KONIEC SEZONURekordowa liczba, ok. 150 osób weszła w sobotę na najwyższą górę świata Mount Everest (8850 m n.p.m.). Koniec sezonu...czytaj dalej »
26-05-2012 EUROPA GRAŁA TOWARZYSKO PRZED MISTRZOSTWAMIWielcy faworyci Euro 2012 - Niemcy - musieli w Bazylei przełknąć gorzką pigułkę. Na St. Jakob Park podopieczni Joachima Loewa...czytaj dalej »
26-05-2012 tvnwarszawa.pl - "ŚCIĄGNĄŁ CHMURĘ" NA MARSZU WOLNEJ KONOPIIJanusz Palikot zapalił skręta na Marszu Wolnej Konopii. Tłum skandował: "Dajcie buszka dla Januszka". - Długo nie trzeba było go...czytaj dalej »
26-05-2012 Kontakt 24 - SPŁONĘŁO MIESZKANIE NA WARSZAWSKIM BRÓDNIECztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar mieszkania na warszawskim Bródnie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścili w naszym...czytaj dalej »
26-05-2012 tvnmeteo.pl - PROGNOZA NA NOC I NIEDZIELĘNocą czekają nas przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy i zachodzie Polski. Dodatkowo powieje z prędkością do 40 km/h i...czytaj dalej »
26-05-2012 WYPADEK W ŚWIĘTOKRZYSKIEMJedna osoba zginęła, a ponad 20 zostało rannych w wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Jasienica w woj....czytaj dalej »
26-05-2012 PŁYWANIE: MISTRZOSTWA EUROPY W DEBRECZYNIEPolska ma pierwszy medal pływackich mistrzostw Europy w węgierskim Debreczynie. I od razu złoty - najszybszy w finale 200 metrów...czytaj dalej »
26-05-2012 SPÓR O UDZIAŁ WAŁĘSY W OBCHODACH ROCZNICY SIERPNIA '80- Lech Wałęsa stracił kontakt z rzeczywistością. Żałujemy, że w orbicie kosmicznej fruwa - tak Ryszard Czarnecki (PiS) "Faktach...czytaj dalej »
26-05-2012 SMUDA PO WYGRANEJ ZE SŁOWACJĄDla selekcjonera Franciszka Smudy, spotkanie towarzyskie ze Słowacją było "najgorszym meczem w życiu". Nie z powodu gry piłkarzy,...czytaj dalej »
26-05-2012 PREZES PZPN SIĘ DENERWUJE. "WOLAŁBYM BYĆ NA BOISKU"- Wiem, z kogo zrezygnuje trener Smuda - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes PZPN, Grzegorz Lato. Z meczu ze Słowacją był...czytaj dalej »
26-05-2012 SKROMNA WYGRANA POLAKÓW W KLAGENFURCIESkuteczny Damien Perquis i pewny w bramce Wojciech Szczęsny wystarczyli na słabych i myślących o wakacjach Słowaków. Po wygranej...czytaj dalej »
26-05-2012 tvnmeteo.pl - CUMULONIMBUS POWSTAŁ W 15 MINUTNASA opublikowała kolejne zdjęcie chmury burzowej, sfotografowanej przez naukowców w ramach projektu DC3. Cumulonimbus utworzył...czytaj dalej »
26-05-2012 TRZEJ MĘŻCZYŹNI NIE ŻYJĄStrażakom udało się wydobyć ciała trzech mężczyzn, przygniecionych w sobotę rano przez zawaloną ścianę w miejscowości Hutki koło...czytaj dalej »
26-05-2012 ZASTĄPI GO SANDOMIERSKIŁukasz Fabiański nie pojedzie na trzecią wielką imprezę w swojej karierze. Jak podaje nSport, zawodnika z gry na Euro 2012...czytaj dalej »
26-05-2012 GOLDEN GATE DZIŚ I KIEDYŚNajsłynniejszy most świata - Golden Gate w San Francisco - obchodzi swoje święto. W poniedziałek minie 75 lat od jego otwarcia. czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Nasi rywale grupowi na Euro 2012 - Czesi - najpierw ogłosili w sobotę, że trener Michal Bilek przedłużył kontrakt... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2245.61 | -0.29% | | WIG | 36860.7 | +0.02% | | WIG20 | 2037.18 | +0.07% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Drugi człowiek po papieżu, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone gotów jest podać się do... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » W niedzielę rano na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim zderzyły się dwa pociągi. Cztery osoby zostały ranne. czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa Piosenkarka Loreen ze Szwecji zwyciężyła w finale 57. edycji Eurowizji, który zakończył się w sobotę późnym... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |