| | Tagi: stosunki międzynarodowe, rosja22:42, 06.12.2010 /TVN24, PAP "Rosja zdecydowała się na zbliżenie, bo się boi"POLITYCY O WIZYCIE MIEDWIEDIEWA- Rosja zdecydowała się na zbliżenie z zachodem, bo boi się Chin i zagrożenia islamskiego ze strony tzw. "miękkiego podbrzusza". Pytanie, czy my też skorzystamy na tym zbliżaniu - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" Jarosław Sellin z PiS. Goście Bogdana Rymanowskiego - Jarosław Sellin, Władysław Frasyniuk i Tomasz Nałęcz - dyskutowali o stosunkach polsko-rosyjskich w kontekście dzisiejszej wizyty w naszym kraju prezydenta Rosji.
 - Nie mamy prawa obcować tak rzadko - mówił podczas oficjalnej kolacji w... czytaj więcej »  - Wizyta jak wizyta. Nigdy celem polskiej polityki nie była wizyta... czytaj więcej » - Ta wizyta jest udana, bo w gruncie rzeczy obydwie strony dążą do tego samego. Polska chce być znaczącym państwem w Europie i Rosja po okresie kontestowania już to akceptuje. Symboliczne, że Miedwiediew przez Warszawę leci do Brukseli - przekonywał Nałęcz. Jak dodał, Rosja chce się oprzeć o Europę, by być skuteczna na wschodzie.
Zdaniem Władysława Frasyniuka, przyczyny ocieplenia stosunków z Polską są nieco inne. Miedwiediew i Putin potrzebują wstrząsu by stać się nowoczesnymi politykami, muszą pokazać stalinowskie korzenie i odciąć się od nich - tutaj Polska jest im potrzebna. Z kolei dla nas ważne są stosunki z potężnym sąsiadem. Politycy muszą otworzyć drzwi dla polskich przedsiębiorców - podkreślał i dodawał, że już od pewnego czasu trwa proces budowania dobrosąsiedzkich stosunków "na poziomie polityków i na poziomie społeczeństw".
Z kolei Sellin mówił, że Rosja ociepla swoje podejście do Polski, ponieważ ta wyzbyła się ambicji w realizowaniu swojej polityki wschodniej. - Polska się samoogranicza w swojej aktywności na wschodzie i stąd ocieplenie. Polska wprowadza za dużo realpolitik w miejsce idealizmu - mówił Sellin.
bgr/fac
"Rosja zdecydowała się na zbliżenie, bo się boi"http://www.tvn24.pl/0,1685178,0,1,rosja-zdecydowala-sie-na-zblizenie--bo-sie-boi,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 14:21 tvnmeteo.pl - AMATORSKIE NAGRANIA Z USACiemne chmury i lejowaty wir szybko zbliżający się do zabudowań - na amatorskim nagraniu z Nebraski tornado widać naprawdę z...czytaj dalej »
14:08 TRADYCJA RODZINNA PODTRZYMANAKim Dzong Un, podobnie jak jego poprzednik i ojciec - Kim Dzong Il - kontynuuje tradycje wizytowania kraju i doglądania swoich...czytaj dalej »
14:08 KONSTRUKCJA PRZYGNIOTŁA TRZECH MĘŻCZYZN. ZGINĘLIPo porannym wypadku w miejscowości Hutki koło Olkusza w woj. małopolskim strażakom udało się usunąć zawaloną ścianę. Teraz z...czytaj dalej »
14:05 SWOJĄ "3" DLA TVN24.PL WSKAZAŁ DZIEKANOWSKINieprzekonani mają ostatnią szansę, aby zdobyć zaufanie Franciszka Smudy. Selekcjoner w niedzielę wskaże trzech piłkarzy, którym...czytaj dalej »
13:52 WYPADEK W ŚWIĘTOKRZYSKIMJedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jasienica w woj. świętokrzyskim. Droga...czytaj dalej »
13:49 POLITYCY TYPUJĄ WYNIK DZISIEJSZEGO MECZUPrzed dzisiejszym meczem biało-czerwonych ze Słowacją wynik typują także politycy. Jedni ostrożnie, inny z większą pewnością, ale...czytaj dalej »
13:46 OSTATNI TRENING PRZED GP MONAKO: SZYBKIE FERRARITrzeci, ostatni trening przed GP Monako dla Nico Rosberga z Mercedesa. Na ulicznym torze w przeddzień wyścigu bardzo dobrze...czytaj dalej »
13:36 Kontakt 24 - WYPADEK KOŁO GŁOGOWANie udało się uratować paralotniarza, który w czasie awaryjnego lądowania wpadł do Odry. Mimo trwającej do południa reanimacji...czytaj dalej »
13:00 PREMIER SZEFEM KREMLOWSKIEJ PARTIIZjazd partii Jedna Rosja wybrał premiera Dmitrija Miedwiediewa na przewodniczącego ugrupowania. Szef rządu, który dopiero we...czytaj dalej »
12:57 WYSPAĆ SIĘ PO MECZUWe Wrocławiu na czas Euro 2012 można wynająć luksusowy apartament, hostel, a nawet tubę w ścianie. Wolne miejsca, na dwa tygodnie...czytaj dalej »
12:36 KADROWICZE ODPOCZYWALI OD TRENINGÓWDzień przed kolejnym sprawdzianem polskiej kadry w Austrii biało-czerwoni spędzili z dala od boiska treningowego i siłowni. Część...czytaj dalej »
12:17 MORSKI GIGANT OKAZAŁ SIĘ ZBYT WYSOKIWielkość nie zawsze pozostaje bez znaczenia. Przekonał się o tym nowy, luksusowy liniowiec, który nie zmieścił się pod mostem we...czytaj dalej »
12:12 KOBIETA JEST W STANIE CIĘŻKIMTrzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko, w wypadku, do którego doszło w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim....czytaj dalej »
11:50 "BO BĘDZIEMY MIELI SPOKÓJ"- Jeśli bramkarz zostaje gwiazdą turnieju to znaczy, że z przodu było bardzo kiepsko, więc nie życzę tego Wojtkowi. Wolałbym żeby...czytaj dalej »
11:37 DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ. SPRAWCA SCHWYTANYDo dwóch wzrosła liczba ofiar sobotniej strzelaniny w Finlandii. Rannych jest - według różnych źródeł - od kilku do kilkunastu...czytaj dalej »
11:25 W GOTOWOŚCI SANDOMIERSKIPierwszym skreślonym z szerokiego składu reprezentacji na Euro może być Łukasz Fabiański. Wszystko wskazuje na to, że bramkarzowi...czytaj dalej »
11:24 tvnwarszawa.pl - ZDJĘCIA ZE ŚRODOWEGO WYPADKUDziennikarze TVN24 dotarli do unikalnych zdjęć z wypadku kolejowego między stacjami Zoo i Praga, do którego doszło w środę. Z...czytaj dalej »
11:18 tvnmeteo.pl - PROGNOZA NA WEEKENDW weekend nie liczcie na upał. Ponieważ napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie, temperatura maksymalna nie będzie...czytaj dalej »
10:57 MARCIN BORTKIEWICZ DLA TVN24.PL- Nie da się ukryć, że udział filmu w canneńskiej sekcji, otwiera przed twórcą drzwi i dodaje pewności siebie - mówi w rozmowie z...czytaj dalej »
10:51 WIECZOREM ZE SŁOWAKAMI I PRZYPADKOWĄ OBRONĄZe Słowacją wieczorem będzie przedostatnia szansa, żeby sprawdzić optymalną jedenastkę Polaków na Euro. Taka ma wybiec o godz....czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Nieprzekonani mają ostatnią szansę, aby zdobyć zaufanie Franciszka Smudy. Selekcjoner w niedzielę wskaże trzech... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2245.61 | -0.29% | | WIG | 36860.7 | +0.02% | | WIG20 | 2037.18 | +0.07% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Zjazd partii Jedna Rosja wybrał premiera Dmitrija Miedwiediewa na przewodniczącego ugrupowania. Szef rządu, który... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Po porannym wypadku w miejscowości Hutki koło Olkusza w woj. małopolskim strażakom udało się usunąć zawaloną... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa - Nie da się ukryć, że udział filmu w canneńskiej sekcji, otwiera przed twórcą drzwi i dodaje pewności siebie -... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |