| | Tagi: media, praca15:19, 04.09.2010 /PAP, tvn24.pl Władze TVP i PR zaczęły się pakowaćKADENCJE OFICJALNIE WYGASŁYIdzie kadrowa rewolucja we władzach mediów publicznych TVN24 W sobotę wygasły kadencje rad nadzorczych i zarządów w TVP, Polskim Radiu i jego regionalnych rozgłośniach. Władze mediów publicznych pełnić będą swoje funkcje do czasu powołania następców. Konkursy na nowe rady nadzorcze mają być ogłoszone w przyszłym tygodniu według całkiem nowych zasad. Przerwanie kadencji obecnych władz w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu to efekt znowelizowanej w lipcu Ustawy o radiofonii i telewizji, która w sobotę weszła w życie. Zgodnie z nią nowe rady nadzorcze i zarządy TVP i PR zostaną wyłonione już wedle nowych reguł.
Zależy od profesorów
 4 września wygasną kadencje obecnych zarządów Telewizji Polskiej i... czytaj więcej » Regulamin konkursów ustala właśnie KRRiT. - Konkurs na nowe rady nadzorcze ogłosimy w przyszłym tygodniu, na wtorkowym posiedzeniu KRRiT zapadną ostateczne decyzje w sprawie regulaminu - zapowiada przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak. Podkreśla, że ze względu na precedensowy charakter konkursu trudno przewidzieć, kiedy cała procedura może się zakończyć.
Zależy to m.in. od tego, jak szybko swoich kandydatów do rad nadzorczych przedstawią uczelnie akademickie. Należy pamiętać, że wskazywać ich będą organy kolegialne tych uczelni, które zwykle zbierają się raz w miesiącu - powiedział Dworak.
- Ustawa daje wprawdzie KRRiT możliwość wskazywania własnych kandydatów do rad nadzorczych w przypadku, gdyby nie zrobiły tego uczelnie, ale nie chcemy z tego prawa korzystać. Wolelibyśmy, by zrobiły to uczelnie - powiedział szef KRRiT.
 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już pracuje nad regulaminem konkursów... czytaj więcej » KRRiT nie zdecydowała jeszcze, ile czasu uczelnie będą miały na wskazywanie kandydatów. - Jest to jedna z kwestii do rozstrzygnięcia. Zakładamy, że będzie to między 30 a 60 dni - powiedział Dworak.
Jak szacuje, oba konkursy - zarówno na rady nadzorcze, jak i zarządy TVP i Polskiego Radia - powinny się zakończyć na przełomie roku, najdalej w styczniu.
Władze po nowemu
W konkursie do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia KRRiT wyłonić ma po pięciu kandydatów "posiadających kompetencje w dziedzinie prawa, finansów, kultury oraz mediów". W sumie rady będą liczyć siedmiu członków - do każdej z nich po jednym kandydacie wskażą dodatkowo ministrowie: kultury oraz skarbu.
 Dziś o godz. 10 zbiera się dziś Rada Nadzorcza TVP. Podczas jej posiedzenia... czytaj więcej » Po pięć osób liczyć będą rady nadzorcze w regionalnych spółkach publicznego radia. Czterech członków wyłoni w konkursie KRRiT, po jednym wskaże minister skarbu "w porozumieniu z ministrem kultury".
Tak skompletowane rady nadzorcze przeprowadzą z kolei konkursy do zarządów w oparciu o opracowany przez KRRiT regulamin. Nowe zarządy w radiu i telewizji będą mniejsze niż obecnie - zamiast od jednego do pięciu, będą liczyć od jednego do trzech członków. Zwolennikiem jednoosobowych zarządów jest Dworak.
Członków zarządów powoła w drodze uchwały Krajowa Rada na wniosek rady nadzorczej. KRRiT będzie miała także prawo (na wniosek rady nadzorczej lub ministra skarbu) odwołania członków zarządów. Nieodwoływalni w trakcie kadencji nie będą także - jak dotąd - członkowie rad nadzorczych. Odwołać będzie mógł ich organ powołujący, czyli KRRiT lub właściwy minister.
mkg/mtomWładze TVP i PR zaczęły się pakowaćhttp://www.tvn24.pl/0,1672162,0,1,wladze-tvp-i-pr-zaczely-sie-pakowac,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 19:00 SKROMNA WYGRANA POLAKÓW W KLAGENFURCIESkuteczny Damien Perquis i pewny w bramce Wojciech Szczęsny wystarczyli na słabych i myślących o wakacjach Słowaków. Po wygranej...czytaj dalej »
18:37 tvnmeteo.pl - CUMULONIMBUS POWSTAŁ W 15 MINUTNASA opublikowała kolejne zdjęcie chmury burzowej, sfotografowanej przez naukowców w ramach projektu DC3. Cumulonimbus utworzył...czytaj dalej »
18:34 TRZEJ MĘŻCZYŹNI NIE ŻYJĄStrażakom udało się wydobyć ciała trzech mężczyzn, przygniecionych w sobotę rano przez zawaloną ścianę w miejscowości Hutki koło...czytaj dalej »
18:04 ZASTĄPI GO SANDOMIERSKIŁukasz Fabiański nie pojedzie na trzecią wielką imprezę w swojej karierze. Jak podaje nSport, zawodnika z gry na Euro 2012...czytaj dalej »
17:49 GOLDEN GATE DZIŚ I KIEDYŚNajsłynniejszy most świata - Golden Gate w San Francisco - obchodzi swoje święto. W poniedziałek minie 75 lat od jego otwarcia. czytaj dalej »
17:37 tvnmeteo.pl - URATOWANO 12 MLN TON SERANa włoski rynek trafiło właśnie 12 ton specjalnego sera. Związek rolników indywidualnych zorganizował sprzedaż paczek parmezanu...czytaj dalej »
17:23 ZIELONE ŚWIĄTKIJeśli jeszcze nie zrobiłeś zakupów na niedzielny obiad - to ostatnia szansa. W związku ze świętem Zesłania Ducha Świętego jutro...czytaj dalej »
17:20 FESTYN LOTNICZY W OSTROWIE WIELKOPOLSKIMŚmigłowce polskich sił powietrznych, cywilne akrobacje szybowców i samolotów, a także pokazy balonowe - to tylko niektóre z...czytaj dalej »
17:11 DZIESIĄTY WYGRANY TURNIEJ POLKI W KARIERZEAgnieszka Radwańska problemy z Rumunką Simoną Halep miała tylko w pierwszym secie. W drugim nie oddała rywalce nawet jednego gema...czytaj dalej »
17:05 PROJEKT JUŻ GOTOWYWprowadzenie w kraju opłat za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe zapowiedział minister transportu Niemiec Peter...czytaj dalej »
16:55 NADZIEJA NA MEDAL DLA ŻEGLARZY W LONDYNIEBalansują kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody, żeby rozpędzić łódź. Na Zatoce Gdańskiej trenują żeglarze - zawodnicy...czytaj dalej »
16:51 "TO WYMARZONA POZYCJA NEGOCJACYJNA" - To wymarzona pozycja negocjacyjna dla Polski i nie można stać z założonymi rękami - tak po powrocie z Ukrainy i spotkaniach z...czytaj dalej »
16:31 5 CZERWCA W SALI KONGRESOWEJZAZ, artystka nazywana następczynią Edith Piaf i największym odkryciem piosenki francuskiej ostatnich lat, ponownie wystąpi w...czytaj dalej »
16:21 POLE POSITION DLA MARKA WEBBERASiedmiokrotny mistrz świata, Michael Schumacher, okazał się najszybszy w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Monako. Z pole...czytaj dalej »
16:11 OPOZYCJA O DECYZJI SĄDU WS. TV TRWAMOpozycja krytykuje wyrok sądu, który oddalił skargę na odmowną decyzję KRRiT ws. miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Oprócz...czytaj dalej »
15:50 tvnmeteo.pl - NIE POZWALAJĄ LUDZIOM WEJŚĆ NA POMOSTYWygrzewają się na słońcu, poszczekują, efektownie wskakują do wody - lwy morskie z kalifornijskiej Ventury umieją przyciągnąć...czytaj dalej »
15:50 WYPADEK W ŚWIĘTOKRZYSKIEMJedna osoba zginęła, a około 20 zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jasienica w woj. świętokrzyskim....czytaj dalej »
15:47 tvnwarszawa.pl - PIRAT NA DWÓCH KÓŁKACHNa właśnie otwartym odcinku autostrady A2 już szaleją motocykliści. Policjanci zatrzymali nocą pirata, który dopuszczalną...czytaj dalej »
15:24 WATYKAN POTWIERDZA TOŻSAMOŚĆ ARESZTOWANEGODrugi człowiek po papieżu, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone gotów jest podać się do dymisji, a w...czytaj dalej »
14:21 tvnmeteo.pl - AMATORSKIE NAGRANIA Z USACiemne chmury i lejowaty wir szybko zbliżający się do zabudowań - na amatorskim nagraniu z Nebraski tornado widać naprawdę z...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Skuteczny Damien Perquis i pewny w bramce Wojciech Szczęsny wystarczyli na słabych i myślących o wakacjach... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2245.61 | -0.29% | | WIG | 36860.7 | +0.02% | | WIG20 | 2037.18 | +0.07% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Drugi człowiek po papieżu, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone gotów jest podać się do... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Strażakom udało się wydobyć ciała trzech mężczyzn, przygniecionych w sobotę rano przez zawaloną ścianę w... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa ZAZ, artystka nazywana następczynią Edith Piaf i największym odkryciem piosenki francuskiej ostatnich lat, ponownie... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |