| | Tagi: banki, gospodarka, kredyt15:14, 21.10.2009 /PAP, lex.pl Płacimy bardziej terminowoWZRÓSŁ WSKAŹNIK BEZPIECZEŃSTWA GOSPODARCZEGOChoć znacznie więcej firm niz kwartał temu otrzymuje terminowo zapłatę, nadal 55 proc. z nich odczuwa skutki kryzysu TVN24 Poprawia się bezpieczeństwo gospodarcze - wynika z badań sondażowych, zaprezentowanych w środę przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. Kwartalny wskaźnik bezpieczeństwa działalności gospodarczej wzrósł w październiku po raz pierwszy od sierpnia 2008 roku. Wskaźnik wzrósł w październiku o 5,84 proc. w porównaniu z lipcem i osiągnął 7,28 proc. Może on osiągać wartości od minus 100 do plus 100 proc. Niełatwy los mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Żeby zdobyć kredyt na... czytaj więcej »
Badanie prowadzone jest przez Pentor na zlecenie InfoMonitora, we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i bankowym Biurem Informacji Kredytowej. Obejmuje 200 wywiadów telefonicznych z pracownikami firm - banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych i odzyskujących długi, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dostawców usług komunalnych, komunikacji miejskiej, dostawców energii, gazu i wody, telewizji satelitarnych i kablowych oraz indywidualnych przedsiębiorców.
Skutki kryzysu
Prezes InfoMonitora Mariusz Hildebrand podkreślił, że 70 proc. badanych deklaruje, że ponad połowa należności dla ich firm wpłacana jest w terminie. W lipcu taką deklarację złożyło 65 proc. badanych.
Ponad połowa uczestników sondażu (55 proc.) informuje, że ich firma odczuwa negatywne skutki kryzysu. Według 38 proc. obecna sytuacja gospodarcza nie przyniosła żadnych zmian dla ich firm. 6 proc. podało, że dla nich kryzys przyniósł pozytywne skutki i zwiększył liczbę zamówień.
ram/kPłacimy bardziej terminowohttp://www.tvn24.pl/0,1625004,0,1,placimy-bardziej-terminowo,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 16:57 TRWA 1. POŁOWAW bramce Wojciech Szczęsny, w obronie Łukasz Piszczek, na szpicy Robert Lewandowski - Polacy w najmocniejszym składzie grają ze...czytaj dalej »
16:55 NADZIEJA NA MEDAL DLA ŻEGLARZY W LONDYNIEBalansują kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody, żeby rozpędzić łódź. Na Zatoce Gdańskiej trenują żeglarze - zawodnicy...czytaj dalej »
16:51 "TO WYMARZONA POZYCJA NEGOCJACYJNA" - To wymarzona pozycja negocjacyjna dla Polski i nie można stać z założonymi rękami - tak po powrocie z Ukrainy i spotkaniach z...czytaj dalej »
16:44 DZIESIĄTY TURNIEJ POLKI W KARIERZE? TRWA 2. SETDobry początek, ale potem twardy opór ze strony Simony Halep. Agnieszka Radwańska była o krok od przegrania pierwszej partii...czytaj dalej »
16:31 5 CZERWCA W SALI KONGRESOWEJZAZ, artystka nazywana następczynią Edith Piaf i największym odkryciem piosenki francuskiej ostatnich lat, ponownie wystąpi w...czytaj dalej »
16:21 POLE POSITION DLA MARKA WEBBERASiedmiokrotny mistrz świata, Michael Schumacher, okazał się najszybszy w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Monako. Z pole...czytaj dalej »
16:11 OPOZYCJA O DECYZJI SĄDU WS. TV TRWAMOpozycja krytykuje wyrok sądu, który oddalił skargę na odmowną decyzję KRRiT ws. miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Oprócz...czytaj dalej »
15:50 tvnmeteo.pl - NIE POZWALAJĄ LUDZIOM WEJŚĆ NA POMOSTYWygrzewają się na słońcu, poszczekują, efektownie wskakują do wody - lwy morskie z kalifornijskiej Ventury umieją przyciągnąć...czytaj dalej »
15:50 WYPADEK W ŚWIĘTOKRZYSKIEMJedna osoba zginęła, a około 20 zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jasienica w woj. świętokrzyskim....czytaj dalej »
15:47 tvnwarszawa.pl - PIRAT NA DWÓCH KÓŁKACHNa właśnie otwartym odcinku autostrady A2 już szaleją motocykliści. Policjanci zatrzymali nocą pirata, który dopuszczalną...czytaj dalej »
15:24 WATYKAN POTWIERDZA TOŻSAMOŚĆ ARESZTOWANEGODrugi człowiek po papieżu, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone gotów jest podać się do dymisji, a w...czytaj dalej »
14:21 tvnmeteo.pl - AMATORSKIE NAGRANIA Z USACiemne chmury i lejowaty wir szybko zbliżający się do zabudowań - na amatorskim nagraniu z Nebraski tornado widać naprawdę z...czytaj dalej »
14:08 TRADYCJA RODZINNA PODTRZYMANAKim Dzong Un, podobnie jak jego poprzednik i ojciec - Kim Dzong Il - kontynuuje tradycje wizytowania kraju i doglądania swoich...czytaj dalej »
14:08 KONSTRUKCJA PRZYGNIOTŁA TRZECH MĘŻCZYZN. ZGINĘLIPo porannym wypadku w miejscowości Hutki koło Olkusza w woj. małopolskim strażakom udało się usunąć zawaloną ścianę. Teraz z...czytaj dalej »
14:05 SWOJĄ "3" DLA TVN24.PL WSKAZAŁ DZIEKANOWSKINieprzekonani mają ostatnią szansę, aby zdobyć zaufanie Franciszka Smudy. Selekcjoner w niedzielę wskaże trzech piłkarzy, którym...czytaj dalej »
13:49 POLITYCY TYPUJĄ WYNIK DZISIEJSZEGO MECZUPrzed dzisiejszym meczem biało-czerwonych ze Słowacją wynik typują także politycy. Jedni ostrożnie, inny z większą pewnością, ale...czytaj dalej »
13:46 OSTATNI TRENING PRZED GP MONAKO: SZYBKIE FERRARITrzeci, ostatni trening przed GP Monako dla Nico Rosberga z Mercedesa. Na ulicznym torze w przeddzień wyścigu bardzo dobrze...czytaj dalej »
13:36 Kontakt 24 - WYPADEK KOŁO GŁOGOWANie udało się uratować paralotniarza, który w czasie awaryjnego lądowania wpadł do Odry. Mimo trwającej do południa reanimacji...czytaj dalej »
13:00 PREMIER SZEFEM KREMLOWSKIEJ PARTIIZjazd partii Jedna Rosja wybrał premiera Dmitrija Miedwiediewa na przewodniczącego ugrupowania. Szef rządu, który dopiero we...czytaj dalej »
12:57 WYSPAĆ SIĘ PO MECZUWe Wrocławiu na czas Euro 2012 można wynająć luksusowy apartament, hostel, a nawet tubę w ścianie. Wolne miejsca, na dwa tygodnie...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 W bramce Wojciech Szczęsny, w obronie Łukasz Piszczek, na szpicy Robert Lewandowski - Polacy w najmocniejszym... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2245.61 | -0.29% | | WIG | 36860.7 | +0.02% | | WIG20 | 2037.18 | +0.07% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Drugi człowiek po papieżu, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone gotów jest podać się do... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Opozycja krytykuje wyrok sądu, który oddalił skargę na odmowną decyzję KRRiT ws. miejsca na multipleksie dla TV... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa ZAZ, artystka nazywana następczynią Edith Piaf i największym odkryciem piosenki francuskiej ostatnich lat, ponownie... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |