 17.02 Premier Donald Tusk zaproponował przywódcom... » 27.01 |Niezależnie, co i kiedy zrobił, co powiedział,... » 27.01 |- Moim zdaniem tam nie chodzi o wolność. Tam... » 27.01|22-letni student z województwa opolskiego został... » 24.01 | - Może to moje sformułowanie było zbyt... » 23.01|- ACTA jest ogólnie zbieżny z naszymi... » 23.01 | Niejasny tryb prac nad porozumieniem i jego... » 23.01 | Hakerzy włamali się do komputera wiceministra... » | | Tagi: litwa17:16, 15.02.2012 /PAP LITWA NIE BĘDZIE RATYFIKOWAĆ UMOWYACTA ponosi kolejną klęskęPo m.in. Polsce i Bułgarii także Litwa na razie nie przystąpi do procesu ratyfikacji umowy o zwalczaniu obrotu towarami podrabianymi, czyli ACTA. Ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało, że decyzja ws. umowy będzie podjęta po konsultacjach ze społeczeństwem. - Uzgodniliśmy, że w najbliższym czasie umowa nie będzie zgłaszana do ratyfikacji. Decyzję w sprawie ACTA podejmiemy po konsultacjach ze społeczeństwem. Będziemy patrzyli, analizowali - powiedział dziennikarzom minister sprawiedliwości Remigijus Szimaszius.
Potwierdziły się medialne przecieki z poniedziałku. Bułgaria zawiesza... czytaj więcej » Uzgodniliśmy, że w najbliższym czasie umowa nie będzie zgłaszana do ratyfikacji. Decyzję w sprawie ACTA podejmiemy po konsultacjach ze społeczeństwem. Będziemy patrzyli, analizowali Remigijus Szimaszius
Minister już wcześniej wyrażał opinię, że choć porozumienie nie wiąże się z kardynalnymi zmianami w systemie prawnym Litwy, niektóre jego założenia są "dość surowe i mogą się okazać niebezpieczne po wejściu porozumienia w życie".
Rząd zmienia zdanie po protestach
Decyzję o wstrzymaniu się ze zgłaszaniem porozumienia do ratyfikacji litewski rząd podjął po protestach przeciwko ACTA, które odbyły się w sobotę w Wilnie, przed budynkiem rządu. Wzięło w nich udział około 600 osób, a około 5 tysięcy litewskich internautów wyraziło poparcie dla tej akcji na stronach serwisów społecznościowych.
W ubiegłym tygodniu w litewskim Sejmie rozpoczęto też zbieranie podpisów pod apelem o nieratyfikowanie umowy. W ocenie opozycyjnej partii Porządek i Sprawiedliwość (TT), która zainicjowała zbieranie podpisów, "dokument ten przed podpisaniem nie był dogłębnie przeanalizowany i może być sprzeczny z konstytucją". - W obecnej postaci umowa nie może być ratyfikowana - oświadczył poseł TT Valentinas Mazuronis.
Wygląda na to, że międzynarodowa umowa ACTA (Anti-Counterfeiting Trade... czytaj więcej » Pechowa ACTA
ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami, to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Polska, wraz z Komisją Europejską i 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. Zdaniem obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić do blokowania różnych treści i do cenzury w imię walki z piractwem.
\\mtom |
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Pierwszym skreślonym z szerokiego składu reprezentacji na Euro może być Łukasz Fabiański. Wszystko wskazuje na to,... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2245.61 | -0.29% | | WIG | 36860.7 | +0.02% | | WIG20 | 2037.18 | +0.07% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Ponad 90 cywilów, w tym 25 dzieci, zginęło od piątku wskutek ostrzału przez syryjską armię miasta Hula w prowincji... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Po porannym wypadku w miejscowości Hutki koło Olkusza w woj. małopolskim strażakom udało się usunąć zawaloną... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa - Nie da się ukryć, że udział filmu w canneńskiej sekcji, otwiera przed twórcą drzwi i dodaje pewności siebie -... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |