| | Tagi: film18:12, 24.01.2012 /TVN24 "Donosili mi, że ludzie wychodzą z kubkami pełnymi popcornu"AGNIESZKA HOLLAND O NOMINACJI DLA "W CIEMNOŚCI"- Większą radością niż nominacja jest to, i mówię to bez kokieterii, że polscy widzowie tak licznie poszli na ten film. To ogromny sukces. Donosili mi, że ludzie wychodzą z kubkami pełnymi popcornu, bo nie byli w stanie sięgnąć - mówiła w TVN24 Agnieszka Holland, której film "W ciemności" został nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Agnieszka Holland opowiadała w "Faktach po południu" w TVN24, że przed nominacjami bardzo się denerwowała. Zwłaszcza po tym, jak jej amerykański dystrybutor powiedział jej wcześniej, że "wszystko może się zdarzyć". - Myślałam, że ma jakiś przeciek, ale okazało się, że to jego nerwowość - powiedziała.
Jak podkreślała, bardzo cieszy się z tej nominacji. - To już jest sukces. To się wpisuje do biografii twórcy i filmu. Moment nominacji ogląda cały świat - tłumaczyła.
"Prosto w serce"
 Film "W ciemności" Agnieszki Holland dostał nominację do Oscara w kategorii... czytaj więcej » Ludzie reagują emocjonalnie i w Polsce i w Stanach. Potem z serca ten film trafia do rozumu i budzi refleksje, ludzie czują ten film ubogaca Agnieszka Holland
 - W przypadku filmów obcojęzycznych napięcie się stopniuje bardzo długo.... czytaj więcej » Według niej film trafia "prosto w serce". - Ludzie reagują emocjonalnie, i w Polsce, i w Stanach. Potem z serca ten film trafia do rozumu i budzi refleksje, ludzie czują, że ten film ubogaca - mówiła i dodała: Większą radością niż nominacja jest to, i mówię to bez kokieterii, że polscy widzowie tak licznie poszli na ten film. To ogromny sukces. Donosili mi, że ludzie wychodzą z kubkami pełnymi popcornu, bo nie byli w stanie sięgnąć.
Reżyserka uważa też, że ta nominacja pokazuje, iż udało się przebić stereotyp, że o Holokauście powiedziane zostało już wszystko. Dodała jednak, że myśli o opowiedzeniu jakiejś uniwersalnej polskiej historii, niezakorzenionej w przeszłości, która mogłaby odbić się na świecie podobnym echem.
Dlatego, według niej, faworytem kategorii, w której sama została nominowana jest irański film "Rozstanie". - To jest irańska historia, ale cały świat ją zrozumiał - mówiła. Podkreśliła jednak, że w tej kategorii zawsze jest najwięcej niespodzianek, jeśli chodzi o zwycięzców.
"Za szczerość i prostotę"
Towarzyszący Agnieszce Holland w "Faktach po południu" odtwórca jednej z ról Marcin Bosak pytany, czy liczył na tę nominację, mówił, że "to się czuło w scenariuszu". - A jak zobaczyłem film drugi raz, to pomyślałem, że jednak jest spora szansa - powiedział aktor.
Według niego ta nominacja została przyznana m.in. za szczerość i prostotę obrazu. - Tam nie ma ozdobników. To piękna historia z happy endem dla tych, którzy sobie na niego zasłużyli - powiedział.
Cała rozmowa z Agnieszką Holland i Marcinem Bosakiem/TVN24
mkg/iga"Donosili mi, że ludzie wychodzą z kubkami pełnymi popcornu"http://www.tvn24.pl/-1,1732507,0,1,donosili-mi--ze-ludzie-wychodza-z-kubkami-pelnymi-popcornu,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 13:33 "DOKUMENTÓW NA TEMAT TW NIKT NIE WOZIŁ DO SEJMU"Najpóźniej do końca przyszłego tygodnia urzędnicy Kancelarii Sejmu, którzy sprawdzają co dokładnie znajduje się w "paczce" z prac...czytaj dalej »
14:35 MINISTER JEDZIE NA BUDOWĘZero tolerancji dla usterek na kontraktach autostradowych - powiedział minister transportu Sławomir Nowak, pytany o pęknięcia,...czytaj dalej »
13:48 tvnwarszawa.pl - JAK DOSZŁO DO PRZEKRĘTU?Jak to możliwe, że deponując paczkę pociętych gazet złodzieje wmówili bankowi, że to 1,5 mln euro? Eksperci odpowiadają, jak...czytaj dalej »
13:44 UROCZYSTOŚCI KU CZCI ZAMORDOWANYCH PRZEZ NEONAZISTÓWPodczas specjalnej ceremonii Niemcy oddali hołd pamięci ofiar grupy neonazistowskich terrorystów, którą wykryto w 2011 roku....czytaj dalej »
13:24 GUS OPUBLIKOWAŁ STYCZNIOWE DANEW styczniu, po raz kolejny wzrosło bezrobocie. Stopa wyniosła 13,2 proc. wobec 12,5 proc. w grudniu - poinformował w czwartek...czytaj dalej »
12:52 TERAZ SPRAWCA ODPOWIADA PRZED SĄDEMMonika Kończyk, bohaterka słynnego zdjęcia z ubiegłorocznych londyńskich zamieszek, która ratując życie musiała wyskoczyć z...czytaj dalej »
12:45 BRUKSELA ZABLOKOWAŁA NAM 312 MLN EURODoszło do błędów i nieprawidłowości - przyznaje resort rozwoju regionalnego w reakcji na decyzję Komisji Europejskiej, która...czytaj dalej »
14:23 ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA ZATRZYMANY WS. AFERY GRUNTOWEJJanusz Kaczmarek, były szef MSWiA z czasu rządów PiS, z satysfakcją przyjął przyznanie mu przez sąd zadośćuczynienia za...czytaj dalej »
14:01 WCZEŚNIEJ PIŁ ALKOHOLWychłodzenie organizmu mogło być przyczyną śmierci 13-latka z gminy Bodzentyn (Świętokrzyskie). W czwartek wcześnie rano chłopaka...czytaj dalej »
13:53 POLICJA BADA WCZEŚNIEJSZE PRZYPADKI POŻARÓWWarszawska policja wraca do umorzonych w ostatnich latach postępowań w sprawie podpaleń auto w stolicy - informuje RMF FM....czytaj dalej »
12:24 Kontakt 24 - TIR ZGUBIŁ ŁADUNEKTysiące butelek piwa zablokowały w czwartkowy poranek drogę krajową nr 92 na wysokości miejscowosci Kaszewy (woj. łódzkie)....czytaj dalej »
12:14 NIE MA KONFLIKTU BARTOSZEWSKI - SIKORSKI- To horrendalna nieprawda - tak Władysław Bartoszewski, pełnomocnik rządu od dialogu międzynarodowego skomentował doniesienia...czytaj dalej »
11:56 BANK MIAŁ PRAWO JĄ ZWOLNIĆ W ZWIĄZKU Z "KAMMELGATE"Bank Pekao SA miał prawo zwolnić dyscyplinarnie Katarzynę Niezgodę - wynika w wyroku, o którym pisze "Puls Biznesu". Była...czytaj dalej »
14:06 DWÓCH ŻOŁNIERZY ISAF NIE ŻYJE. PROTESTY TRWAJĄAfgański żołnierz chwycił broń i zastrzelił dwóch żołnierzy NATO podczas demonstracji przeciwko spaleniu Koranu w prowincji...czytaj dalej »
13:21 SIARHIEJ KAWALENKA STRACIŁ PODCZAS GŁODÓWKI 25 KGBiałoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka, który przez wiele dni prowadził w więzieniu głodówkę, stracił w czwartek przytomność...czytaj dalej »
13:06 SZWEDZKA MONARCHIA MA KOLEJNEGO DZIEDZICA TRONUSalut 21 armat powitał na świecie córkę szwedzkiej następczyni tronu, księżnej Victorii. Wcześniej, ledwo powstrzymując łzy,...czytaj dalej »
12:23 TŁUMY NA MOSKIEWSKICH ŁUŻNIKACHPonad 90 tys. Rosjan wysłuchało na moskiewskim stadionie Łużniki przemówienia Władimira Putina. - Bitwa o Rosję trwa! Zwyciężymy...czytaj dalej »
12:22 DZIECKO PRZYNIOSŁO BROŃ DO SZKOŁYOśmioletnia uczennica z USA walczy o życie po tym, gdy została postrzelona w brzuch z broni przyniesionej do szkoły podstawowej...czytaj dalej »
11:49 DAMASZEK ZGODZI SIĘ NA WIZYTĘ WYSŁANNIKA ONZ?Chociaż wszelkie próby nałożenia oenzetowskich sankcji na Syrię, nie mówiąc o interwencji, są blokowane w Radzie Bezpieczeństwa...czytaj dalej »
14:34 POLKA NIE DAŁA SZANS SABINE LISICKIAgnieszka Radwańska wygrała z Sabine Lisicki 6:2, 6:1 w ćwierćfinale turnieju WTA rozgrywanym w Dubaju. W meczu trwającym...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Agnieszka Radwańska wygrała z Sabine Lisicki 6:2, 6:1 w ćwierćfinale turnieju WTA rozgrywanym w Dubaju. W meczu... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » W styczniu, po raz kolejny wzrosło bezrobocie. Stopa wyniosła 13,2 proc. wobec 12,5 proc. w grudniu - poinformował... czytaj dalej » | Kursy walut | | | | USD/PLN | 3.1379 | - | | EUR/PLN | 4.1728 | - | | CHF/PLN | 3.4622 | - | | EUR/USD | 1.3298 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2461.39 | +0.39% | | WIG | 41600.5 | -0.17% | | WIG20 | 2321.49 | -0.30% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Podczas specjalnej ceremonii Niemcy oddali hołd pamięci ofiar grupy neonazistowskich terrorystów, którą wykryto w... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Zero tolerancji dla usterek na kontraktach autostradowych - powiedział minister transportu Sławomir Nowak, pytany o... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa Do rozdania Oscarów zostało już tylko kilka dni, dlatego ekipy przygotowujące Hollywood Boulevard do wielkiego... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego do 67 lat to obecnie temat numer 1. w Polsce. Premier Donald Tusk... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » 23.02.2012 | ~TVN- uczniowie Urbana..... „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |