| | Tagi: rosja, gruzja, ue, nato18:27, 23.11.2008 /TVN24 Prezydent Kaczyński apeluje o pomoc dla GruzjiPO OSTRZELANIU KONWOJU Z PREZYDENTAMI POLSKI I GRUZJIPrezydent Lech Kaczyński apeluje do NATO i Unii Europejskiej o zajęcie się sprawą konfliktu na Kaukazie. - Zanim nie będzie za późno, dzisiaj jeszcze nie jest, ale jutro może być - mówił prezydent w kilkadziesiąt minut po ostrzelaniu konwoju, którym jechał wraz z prezydentem Saakaszwilim w Gruzji. Lech Kaczyński zaznaczył, że mimo zagrożenia jakie go spotkało, wizyty w Gruzji nie żałuje. - Mimo tych chwil, cieszę się ze spędzenia tej niedzieli tutaj. W Gruzji - powiedział prezydent.
Konwój wiozący prezydentów Polski i Gruzji został ostrzelany na górskiej... czytaj więcej »
"Kłamstwo!"
Na konferencji prasowej Lech Kaczyński odniósł się również do spekulacji, jakoby akcja była prowokacją. - Sugestie, że to mój i prezydenta Saakaszwilego pomysł, jest delikatnie mówiąc, mijaniem się z prawdą, a po polsku - kłamstwem - mówił prezydent.
Spekulacje pojawiły się m.in. w związku z faktem, że na chwilę przed incydentem bus z dziennikarzami został przesunięty na początek kolumny samochodów, choć zazwyczaj znajduje się na jej końcu.
Agresja Rosji trwa
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział, że incydent przy granicy z Osetią Południową był "demonstracją faktu, że w Gruzji trwa agresywna działalność Rosji".
- Rosyjscy okupanci stworzyli granicę w środku Gruzji. Chciałem to prezydentowi Polski pokazać, ale przyjęli nas nieprzyjaźnie. To było bardzo brutalne zachowanie, demonstracja faktu, że agresywna działalność Rosji w Gruzji trwa. Widzimy realizację umowy Rosja-Unia - powiedział Saakaszwili na wspólnej konferencji prasowej z Lechem Kaczyńskim.
Saakaszwili powiedział też, że Lech Kaczyński, był "bardzo dzielny" i "bardzo spokojnie podszedł do tej sytuacji".
Unia sprawdza co się stało
Co stało się na górskiej, bocznej drodze w Gruzji? - zastanawia się teraz Unia Europejska. Francuskie przewodnictwo w UE nie komentuje niedzielnego wydarzenia w Gruzji, dopóki nie ustali, co się stało - powiedziała PAP rzeczniczka przewodnictwa Marine de Carne. Na miejscu sprawę bada już francuski ambasador w Gruzji.
- Nasz ambasador na miejscu bada, co się stało - poinformowała PAP pani de Carne. Nie wykluczyła, że francuskie przewodnictwo wyda komunikat, najpewniej w poniedziałek, jeśli do tego czasu uda się ustalić, co zaszło.
ŁUD ramPrezydent Kaczyński apeluje o pomoc dla Gruzjihttp://www.tvn24.pl/-1,1574353,0,1,prezydent-kaczynski-apeluje-o-pomoc-dla-gruzji,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 16:47 W PRZYSZŁYM TYGODNIU PO POKAŻE "MAPĘ" A NIE KANDYDATA?Co może najbardziej zaszkodzić Radosławowi Sikorskiemu w namaszczeniu go przez PO na kandydata w walce o prezydenturę? Podatność...czytaj dalej »
17:27 ZMIANY W HARMONOGRAMIE PRAC KOMISJI HAZARDOWEJJan Kosek, ze względu na prowadzoną chemioterapię, nie stawi się w czwartek przed komisją śledczą. Zamiast tego zaprasza posłów...czytaj dalej »
17:00 W POSZUKIWANIU STRACONEGO SŁOWA- Jest pan subtelny jak nurek delficki – wypalił pod adresem świadka Grzegorza Maja Jarosław Urbaniak. Sprawdziliśmy, co...czytaj dalej »
15:51 DLACZEGO W RZĄDOWYM PROGRAMIE NIE PADŁA DATA?Rząd podkreśla w opublikowanym we wtorek programie konwergencji, czyli spełnienia kryteriów umożliwiających przyjęcie przez...czytaj dalej »
18:16 JÓZEF ŚWIATŁO NIE ZMARŁ W 1975 R.Słynny stalinowski śledczy Urzędu Bezpieczeństwa Józef Światło, którego ucieczka na Zachód w 1953 r. wstrząsnęła Polską, nie...czytaj dalej »
15:00 TVN24.PL SPRAWDZA: ILE WIEDZĄ O POLSCE NOWI KOMISARZEOszustwem byłoby kurczowe trzymanie się twierdzenia, że Komisja Europejska to ponadnarodowy organ, któremu na sercu leży dobro...czytaj dalej »
17:50 "DOSZŁAM DO KOŚCIOŁA I JUŻ KARETKA MOJĄ CÓRKĘ ZABRAŁA"Rozległe siniaki, zadrapania, pęknięta czaszka - z takimi obrażeniami do jednego ze szczecińskich szpitali trafiła w poniedziałek...czytaj dalej »
14:14 NAPASTNIK Z ZIELONEJ GÓRY ROZPOZNANY. POLICJA SPRAWDZAPoszukiwany przez policję mężczyzna, który od kilku tygodni terroryzuje kobiety w Zielonej Górze i okolicach, został rozpoznany...czytaj dalej »
11:21 BO SPEKULOWAŁ I UMOCZYŁ GRUBE MILIONYNajpierw przez długi czas unikało spekulacji, potem dało się wciągnąć w ryzykowne inwestycje walutowe. Stowarzyszenie Artystów...czytaj dalej »
16:29 POGRZEB ODBĘDZIE SIĘ 18 LUTEGOKrzysztof Skubiszewski, zmarły w poniedziałek były minister spraw zagranicznych, 18 lutego spocznie w panteonie wielkich Polaków...czytaj dalej »
16:18 CIUCHY WYNOSIŁA ZE SKLEPÓW W SPECJALNEJ KONSTRUKCJIWyglądała jakby była w ciąży. Gdy wpadła, okazało się, że przebiegła 29-latka pod ubraniem skrywała zrabowane ze sklepu ubrania....czytaj dalej »
17:22 "NIE UZNAM ZWYCIĘSTWA JANUKOWYCZA"Chociaż oficjalnych wyników wyborów prezydenckich na Ukrainie wciąż nie ma - przeliczono 99,98 proc. głosów - to z gratulacjami...czytaj dalej »
16:28 "ODNOSIMY SIĘ DO TEJ SPRAWY BARDZO NEGATYWNIE"Nie minął tydzień od rumuńskiej zgody na stacjonowanie na jej terenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, a szef rosyjskiego...czytaj dalej »
16:03 LUDZIE UWIĘZIENI W TUNELUCo najmniej 28 osób zginęło, ponad 70 zostało rannych po zejściu lawiny na przełęczy Salang na trasie prowadzącej z Kabulu na...czytaj dalej »
15:54 IRAŃSKA MILICJA ZAATAKOWAŁA W TEHERANIEProrządowa milicja irańska próbowała we wtorek zaatakować ambasadę Włoch w Teheranie - poinformował włoski minister spraw...czytaj dalej »
11:56 REŻYSER: JESTEM MIŁOŚCIĄ- Kim pan jest? Co pan robi w moim łóżku? - Jestem miłością - to fragment tekstu piosenki w wykonaniu Emmanuelle Seigner, żony...czytaj dalej »
18:08 POLSKI SKOCZEK PEŁEN OPTYMIZMUPoranne godziny skoków podczas igrzysk olimpijskich będą działały na korzyść Adama Małysza - uważa sam sportowiec. Z kolei...czytaj dalej »
16:55 KOMPLET MEDALI DLA NASZYCH SPORTOWCÓWReprezentanci Polski zdobyli wszystkie trzy medale podczas bojerowych mistrzostw świata rozgrywanych w Austrii. Złoto zgarnął...czytaj dalej »
16:50 KUBOT W STYCZNIU ZAROBIŁ NIEZŁĄ KASĘOpłaca się być sportowcem, a tym bardziej tenisistą. Tylko w styczniu Roger Federer z kortów podniósł prawie dwa miliony dolarów....czytaj dalej »
12:20 WIRTUALNA WYCIECZKA NA ARENĘ EURO 2012Na plac budowy, gdzie powstaje Stadion Narodowy nie trzeba już iść osobiście, aby podglądać postępy prac budowlanych jednej z...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc1_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Poranne godziny skoków podczas igrzysk olimpijskich będą działały na korzyść Adama Małysza - uważa sam sportowiec.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Sejm wybrał we wtorek posłankę PO Annę Zielińską-Głębocką do Rady Polityki Pieniężnej. Za jej wyborem głosowało 249... czytaj dalej »| Kursy walut | kupno | sprzedaż | | | USD/PLN | 2.9280 | 2.9380 | -0.0008% | | EUR/PLN | 4.0510 | 4.0610 | -0.0008% | | CHF/PLN | 2.7578 | 2.7678 | -0.001% | | EUR/USD | 1.3835 | 1.3837 | -0.0001% | | Powered by www.xtb.pl |
| Notowania | | mWIG40 | 2230.07 | +0.75% | | WIG | 37616 | +0.75% | | WIG20 | 2205.27 | +0.73% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Chociaż oficjalnych wyników wyborów prezydenckich na Ukrainie wciąż nie ma - przeliczono 99,98 proc. głosów - to z... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Słynny stalinowski śledczy Urzędu Bezpieczeństwa Józef Światło, którego ucieczka na Zachód w 1953 r. wstrząsnęła... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: polska » - Czegoś takiego nigdy w życiu nie widziałem - powiedział jeden z mieszkańców Queensland w Australii. Kraina... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: meteo » - Kim pan jest? Co pan robi w moim łóżku? - Jestem miłością - to fragment tekstu piosenki w wykonaniu Emmanuelle... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Wielki - i to dosłownie - cud narodzin w australijskim zoo. Władze ogrodu zoologicznego w Melbourne pokazały, jak... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: michałki » 08.02.2010 | Brygida Grysiak Kilka słów w nawiązaniu do tego, co...czytaj dalej » 29.01.2010 | Jacek Gasiński Jakie to Polskie! Kampania prezydencka rozpoczyna się od...czytaj dalej » 25.01.2010 | Maciej Mazur Na początek mały apel: ktokolwiek widział, ktokolwiek...czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Pierwszy interaktywny talk-show w polskiej telewizji.
Maciej Mazur przedstawia, a... czytaj dalej » Program, w którym prowadzący wraz ze swoimi gośćmi, w luźnej i żartobliwej formie... czytaj dalej » Program informacyjny. Najważniejsze i najciekawsze informacje dnia w półgodzinnej... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » |