| | Tagi: prawo i sprawiedliwość16:53, 30.11.2007 /TVN24 Kaczyński: Tusk robi teatr dla naiwnych"PO ZAWŁASZCZA KRAJ DO PARTYJNYCH CELÓW"Realnym celem politycznym Donalda Tuska był powrót do epoki przedrywinowskiej, a cała reszta to teatr dla naiwnych, niestety tych naiwnych znalazło się wielu - w tak ostrych słowach skomentował działania rządu Jarosław Kaczyński na konferencji w Koszalinie. Prezes PiS odpowiedział w ten sposób na pytanie o pierwsze działania ludzi Donalda Tuska. - Ten rząd już w momencie organizowania się pokazał, że PO jest źle przygotowana do rządzenia. Jest wiele nominacji, które są kontrowersyjne. Pan Ćwiąkalski na przykład to "znak" – ministrem sprawiedliwości zostaje człowiek, który broni oligarchów. Polska wraca do dawnego stanu. To jest nominacja skandaliczna i cyniczna, wykorzystująca naiwność pewnej części elektoratu - stwierdził Kaczyński. Jednak to nie były jedyne zarzuty byłego szefa rządu. - Także pan Drzewiecki, Grad to nominacje w najwyższym stopniu zastanawiające. To wszystko wpisuje się w naszą diagnozę: wracają lata 90 - stwierdził.
Kaczyński: Chlebowski nas obraża i kłamie
"Chlebowski dostał zadanie żeby nas obrażać" Jarosław Kaczyński skomentował także dzisiejszą wypowiedź szefa klubu parlamentarnego PO. Chlebowski stwierdził, że szef PiS nie otrząsnął się jeszcze z powyborczej traumy. - Chlebowski najwyraźniej dostał zadanie, żeby nas urażać i kłamać. On mówił, że my zadłużaliśmy państwo bardziej niż Gierek, czy o naszej pozycji na świecie. To są łgarstwa - stwierdził. - A traumę po wyborach można było przestudiować na twarzy Donalda Tuska sprzed dwóch lat - dodał. - Ci panowie nie mają argumentów. Naopowiadali społeczeństwu sporo bzdur, a teraz zetknęli się z rzeczywistością - podsumował premier.
PiS musi przełamać niechęć mediów
Prezes PiS Kaczyński powiedział także, że obecnie najważniejszym zadaniem stojącym przed jego partią jest przełamanie oporu mediów, które pokazują teraz nieprawdziwy obraz rzeczywistości. - Pani Sawicka jest niemalże bohaterką mediów mimo, że każdy widział jak brała łapówkę. To pokazuje jak bardzo zakłamany jest obraz. Ludziom robi się wodę z mózgu - stwierdził.
Radek Sikorski nie dojrzał, by pełnić państwowe funkcje
"Sikorski nie dojrzał, by pełnić funkcje państwowe" Jarosław Kaczyński skomentował także sytuacje w kraju na poprzedniej konferencji w Szczecinie. - Rząd rozpoczął skrajnie szkodliwą i zupełnie niepotrzebną wojnę z prezydentem, podporządkowaną prezydenckim ambicjom Donalda Tuska i interesom establishmentu reprezentowanego przez PO - ocenił na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. I dodał: - To obniża nasz prestiż.
W ten sposób były premier podsumował w Szczecinie dwa tygodnie gabinetu PO-PSL i odniósł się do zgrzytów na linii prezydent-rząd. – Przez ostatnie dwa lata Platforma prowadziła szkodliwą politykę, sprzeczną z polską racją stanu. Teraz, gdy przejęła władzę znów ją kontynuuje – stwierdził prezes PiS.
- Polityka tworzenia konfliktów z prezydentem - choć w konstytucji jest w sposób oczywisty zapisane, że konieczna jest współpraca - obniża nasz prestiż - uważa szef PiS.
Konflikt - zdaniem Kaczyńskiego - bezsprzecznie wywołuje szef MSZ. - Radosław Sikorski jest człowiekiem niedojrzałym do tego, że pełnić państwowe funkcje, ale Donald Tusk go broni - stwierdził był premier.
Kaczyński: PO robi czystkę
Według Kaczyńskiego, "niepotrzebna i skrajnie szkodliwa dla kraju wojna z prezydentem jest podporządkowana prezydenckim ambicjom Donalda Tuska i interesom establishmentu reprezentowanego przez Platformę Obywatelską".
Stwierdził też, że szkodliwe są sprzeczne komunikaty, jakie wysyła rząd w różnych sprawach. - Jedni ministrowie mówią jedno, drudzy - drugie. I premier mówi co innego niż ministrowie – podsumował Kaczyński.
Podkreślił, że ma nadzieję, iż społeczeństwo z czasem zorientuje się, jak bardzo pomyliło się, wspierając Platformę w październikowych wyborach. - Ten proces, jakby odkrywania rzeczywistości już się zaczął, nawet szybciej niż sądziliśmy – dodał.
Nie da się ocenić kompetencji na oko
Prezes PiS ostro skrytykował też Platformę za ostatnie decyzje kadrowe (PO wymienia wszystkich wojewodów z nadania PiS i robi czystki w ZUS). - Platforma zawłaszcza kraj do partyjnych celów i wyraża swoją niechęć do państwa - stwierdził Kaczyński. - Nic nie wiemy o jakichkolwiek procedurach powoływania wojewodów. A przecież nie można ocenić kompetencji na oko - powiedział były premier. Kaczyński o przegranych wyborach
Podkreślił, że gdy to on jako szef rządu powoływał wojewodów, kandydaci musieli zdawać egzaminy, byli też sprawdzani przez odpowiednie służby. - Obecnie mamy do czynienia z zupełnie inną praktyką odrzucającą względy merytoryczne - dodał.
Operacja się udała, tylko pacjent zmarł
Prezes PiS przypomniał, że na grudniowym kongresie partii podda się weryfikacji, prosząc działaczy o swoiste wotum zaufania. – Nakazuje to przyzwoitość, bo przegraliśmy wybory – uzasadnił.
I przedstawił powody, dla których PiS poniosło klęskę. - Wszystkie założenia kampanii były w stu procentach wykonane, tylko wybory żeśmy przegrali. Tak to niekiedy bywa - operacja się udała, a pacjent zmarł – powiedział Kaczyński. Przyznał, że założenia kampanii były anachroniczne, przystosowane do rzeczywistości politycznej sprzed dwóch lat.
mac/kwjKaczyński: Tusk robi teatr dla naiwnychhttp://www.tvn24.pl/-1,1530532,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 05:42 KOLEJNY FILM "DEMASKUJĄCY" POLSKIE WŁADZEBiałoruska telewizja publiczna zarzuciła Polsce finansowanie protestu po wyborach prezydenckich w 2010 r. na Białorusi. Takie...czytaj dalej »
05:34 BAFTA: FILM HAZANAVICIUSA WIELKIM WYGRANYMZgodnie z oczekiwaniami belgijsko-francuski film "Artysta" zdobył w niedzielę główną nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych...czytaj dalej »
05:39 GRAMMY W CIENIU ŚMIERCI WHITNEY HOUSTONNiedzielna uroczystość rozdania nagród Grammy upłynęła w tym roku w cieniu śmierci Whitney Houston. Zmarłą gwiazdę wspominali jej...czytaj dalej »
05:18 NIE STWIERDZONO OZNAK URAZÓW NA CIELE PIOSENKARKIKoroner potwierdził, że ciało Whitney Houston znaleziono w wannie. Nie chciał jednak powiedzieć, czy gwiazda utonęła. Na ciele...czytaj dalej »
12-02-2012 WZLOTY I UPADKI WHITNEY HOUSTONPrzez prawie 17 lat była uzależniona od narkotyków i alkoholu. Nie pomagały kolejne odwyki i odejście od toksycznego męża, który...czytaj dalej »
05:49 "Z OBJAWAMI STANU LĘKOWEGO"Jedyna córka Whitney Houston w ciężkim stanie psychicznym trafiła do szpitala w Los Angeles. Wcześniej bezskutecznie próbowała...czytaj dalej »
05:47 MIESZKAŃCY GŁOSOWALI PRZECIWKO ELEKTROWNI W GĄSKACHMieszkańcy gminy Mielno (woj. zachodniopomorskie) sprzeciwili się w referendum lokalizacji elektrowni jądrowej we wsi Gąski....czytaj dalej »
06:34 W OBRONIE TV TRWAMW niedzielę po południu przedstawiciele organizacji polonijnych zgromadzili się przed Konsulatem RP w Nowym Jorku, aby...czytaj dalej »
06:25 FAKTY TVN: ZA CO BĘDĄ PRZYZNANE PIENIĄDZE?Na Stadionie Narodowym odwoływane są kolejne imprezy. Policja mówi, że obiekt nie gwarantuje bezpieczeństwa, a zarządzający nim...czytaj dalej »
12-02-2012 KLUZIK-ROSTKOWSKA: ROZMOWA DOPIERO PRZED NAMI- Dziś "ofiary" umów śmieciowych płacą składki na takim poziomie, że za chwilę się okaże, że nie będą miały nawet zgromadzonego...czytaj dalej »
12-02-2012 BYŁY MINISTER SPORTU O STADIONIE NARODOWYM- Dzisiaj jestem zmartwiony tym, że zamiast dumy narodowej i radości mamy tragedię narodową, związaną ze Stadionem Narodowym -...czytaj dalej »
12-02-2012 Kontakt 24 - USZKODZONA ZOSTAŁA TEŻ CZĘŚĆ DOMUW stanie ciężkim trafił do szpitala mężczyzna, w którego domu wybuchł piec centralnego ogrzewania. Do eksplozji doszło w...czytaj dalej »
12-02-2012 tvnmeteo.pl - PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE 16 DNIWszystko wskazuje na to, że zima powoli odpuszcza. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. W nadchodzącym tygodniu na termometrach...czytaj dalej »
05:59 RANNEGO PRZEWIEZIONO DO LIMYPeruwiańczycy twierdzą, że zadali ostateczny cios Świetlistemu Szlakowi. Tamtejsze władze schwytały przywódcę tego niegdyś bardzo...czytaj dalej »
05:55 URATOWANO DZIEWCZYNKĘ ZASYPANĄ ŚNIEGIEMKosowskim ratownikom udało się uratować spod śniegu kilkuletnią dziewczynkę, którą wcześniej wraz z dziesięcioma innymi osobami...czytaj dalej »
12-02-2012 SAUDYJSKI DZIENNIKARZ OSKARŻONY O OBRAZĘ MAHOMETAWładze Malezji deportowały w niedzielę saudyjskiego dziennikarza, oskarżonego o obrazę proroka Mahometa na Twitterze - podaje...czytaj dalej »
06:06 FAKTY TVN: RODZINNE TRZĘSIENIE ZIEMI U DWÓCH ROSJANEKSzokujące odkrycie po blisko 40 latach w Rosji. Szokujące zwłaszcza dla dwóch Rosjanek, które właśnie dowiedziały się, że wiele...czytaj dalej »
07:19 BYŁY TRENER ANGLIKÓW W MOSKWIE NEGOCJUJE Z ANŻY MACHACZKAŁABył szkoleniowiec reprezentacji Anglii, Fabio Capello, pojechał, według rosyjskich mediów, do Moskwy, gdzie będzie prowadził...czytaj dalej »
12-02-2012 23. KOLEJKA PRIMERA DIVISIONUpragniony mistrzowski tytuł coraz bliżej piłkarzy Realu Madryt. Po blamażu Barcelony w Pampelunie i zwycięstwie Królewskich z...czytaj dalej »
12-02-2012 Kontakt 24 - CHCIAŁ PRZETESTOWAĆ NOWY SAMOCHÓDJeżdżenie autem po plaży może być bardzo ryzykowne. Przekonał się o tym kierowca czerwonego Volvo, który w niedzielę po południu...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Był szkoleniowiec reprezentacji Anglii, Fabio Capello, pojechał, według rosyjskich mediów, do Moskwy, gdzie będzie... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Parlament grecki zaaprobował program oszczędnościowy warunkujący uzyskanie kolejnej transzy pomocy od UE,... czytaj dalej » | Kursy walut | | | | USD/PLN | 0.0000 | - | | EUR/PLN | 0.0000 | - | | CHF/PLN | 0.0000 | - | | EUR/USD | 0.0000 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2409.59 | -0.49% | | WIG | 41219.4 | -1.37% | | WIG20 | 2324.97 | -1.66% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Białoruska telewizja publiczna zarzuciła Polsce finansowanie protestu po wyborach prezydenckich w 2010 r. na... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » W niedzielę po południu przedstawiciele organizacji polonijnych zgromadzili się przed Konsulatem RP w Nowym Jorku,... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa Niedzielna uroczystość rozdania nagród Grammy upłynęła w tym roku w cieniu śmierci Whitney Houston. Zmarłą gwiazdę... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Łódzcy strażnicy miejscy ze swoim komendantem - Dariuszem Grzybowskim - na nudę narzekać nie mogą. Wszyscy... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: michałki » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » Program Bogdana Rymanowskiego, w którym autor rozmawia z bohaterami najważniejszych... czytaj dalej » |